Katarina megkért, hogy állítsam össze a tíz legkedvesebb könyvemet.
Itt az oldalon már van két bejegyzés is a kedvenceimről, most a kettőből összeollózok egyet, hiszen nincs megkövesedett lista, folyamatosan olvasok és új kedvencekkel ismerkedek meg. :)
1. Szabó Magda: Abigél
Szabó Magdától minden, de az Abigél a csúcs!
2. C. Ahern: Ahol a szivárvány véget ér
Ez egy különleges stílusú írás. Csak levelek, sms-ek, mns-üzenetek... Tökéletes: vicces, gördülékeny, érdekes, és teljes.
Már Ahern minden magyarul megjelent könyvét olvastam, bátran állíthatom, hogy kiemelkedik alkotásai közül.
3. Gárdonyi: Az Isten rabjai
Egy a mesterhármasból. Nehéz választani, mert az Egri csillagok is kiváló és a Láthatatlan ember is.
4. K. Follett: Veszélyes gazdagság
Follett könyveiből már csak néhány maradt ki az életemből. Róla majd külön bejegyzést fogok írni valamikor. Nagyon jó a Katedrális és a Világ végén is, de nekem a favorit a Veszélyes gazdagság és Az ígéret földje. Nem tudom, miért. Ezek tetszenek.
5. Jókai: Az arany ember vagy Egy magyar nábob
A fordulatos, romantikus regény mintapéldányai az ő művei.
6. A: Dumas: Monte Cristo grófja
Kétszer olvastam. Először nyolcadikban. Egy lepedő nagyságú lapra felírtam a szereplőket mindkét nevükön. Kapcsolataikat vonalakkal jelöltem. Izgalmas volt :-D
7. Madách: Az ember tragédiája
Egyedi. Egyébként dráma-rajongó vagyok, de azt hiszem, ez látszik az írásaimon.
8. D. Brown: Angyalok és démonok
Tőle is olvastam mindent. Ezt többször is. Ez a legjobb könyve, bárki bármit is mond.
9. Fekete István: Bogáncs
Fekete István nem a Tüskevár. Az az írás kilóg a művei közül, amik azonban csodálatosak. Míves nyelvezetétől tátva marad az ember szája. Érdemes minden állatos könyvét elolvasni, sokkal közelebb kerülhet az ember "néma" barátainkhoz művei által.
10. A. Golden: Egy gésa emlékiratai
Egy könyv egy különleges kultúráról és egy reménytelennek látszó szerelemről .
Ez a lista olyan, mint egy jó kötés, az egy sima-egy fordított mintájára egy magyar-egy külföldi szerzőt írtam. Nem véletlenül.
Mostanában két Karen Rose könyvet is olvastam. Nekem , az ő írásai is bejönnek, és nagyon várom a Steve Berryvel való találkozást.
Szeretném, Darolyn, ha Te is leírnád a kedvenceidet.
Kedves grapes, impomáló a listád, gratulálok hozzá. Több közös kedvencünk is van, a klasszikusok mindenképpen, és Ken Follet nekem is kedvenc szerzőm, de - mint írtam - egy ilyen listát a végtelenségig lehetne írni. Egyet leszögezhetünk: olvasni öröm, olvasni jó, a léleknek és a szellemnek egyaránt hasznos, és különösen fontos az olvasás mindenkinek, aki ír.
VálaszTörlésKedves Katarina!
VálaszTörlésTeljesen igazad van mindenben.
Én ezt a listát hónapokkal ezelőtt állítottam össze, de a végén már utalok újabb kedvencekre, és persze, az olvasás a legjobb.
Két éve kötettünk be digitális tévét. Valami hetven csatorna jön, de sokszor azt veszem észre, hogy levettem a tévé hangját, és olvasok. Na ilyenkor kell megnyomni azt a bizonyos piros gombot, hogy az ember százzal az élvezeteknek = könyveknek élhessen.
És igen, annak, aki ír, kutya kötelessége olvasni is. Amúgy nem olyan nagy áldozat az :-DDD
Pesze, hogy nem:-D Én is imádok olvasni, teljesen betűmániás vagyok. Ha csak öt percem van, akkor is kell, hogy betű legyen a szemem előtt. Olvasok, amíg a reggeli kávémat megiszol a konyhában, és olvasok, amikor bent a kórházban lejutok egy-egy kávéra, pesze olyankor nem újságot, vagy könyvet, de egy - egyébként unalmas - körlevél is átsegít azon a problémán, hogy nincs betű a szemem előtt:-D
VálaszTörlésAz egyik legnagyobb félelmem, hogy a szemem világát elveszítem, egyrészt azért, mert nem láthatnám többet a gyerekeimet, másrészt azért, mert úgy nem olvashatnék. Remélem, hogy a gyerekeimnek is sikerül továbbadnom az olvasás szeretetét (azt meg pláne, hogy majd egyszer esetleg valamelyik tehetséges író lesz).
Abszolút értem, amiről írtál.
VálaszTörlésVelem édesanyám szeretette meg a könyveket. Mikor kicsi voltam, ő hozta a könyvtárból az első meséket, és ő olvasta. Ez mindennapos dolog, mondhatod, de neki látóideg-sorvadása volt, orvosilag vak volt, egy egészséges ember látásának mindössze 10 %-ával kellett gazdálkodnia, és azt akkor rám fordította.
Kívánom Neked, hogy részesül abban a kegyben, hogy megtapasztald, átéld gyerekeid tehetséges és sikeres (mert ez is fontos)íróvá válást.
Nagyon szépen köszönöm, és ugyanezt kívánom neked is a lányaiddal! Szülő ennél többet nem is kaphat az élettől: boldog, sikeres, az életükkel elégedett gyerekeket.
VálaszTörlésPiroseper mailben kérdezte, hogy miért pont a Veszélyes gazdaság.
VálaszTörlésGondolkodtam rajta.
Természetesen szeretem a nagy négyest, ahogy írtam is. A Katedrális és a Világ végén tökéletesen bemutatja a középkori társadalmat és életet, de nekem már nem sok újat nyújtott, annak ellenére,hogy nagyon tetszett.
A Veszélyes gazdagság bankárokról szól, akinek a világa számomra e könyv olvasása előtt ismeretlen volt. Fordulatosabb, több krimielemet tartalmaz, mint a másik két mű, és a romantikus vonal is kidolgozottabb, ezért tetszett jobban.
A Veszélyes gazdagság és Az ígéret földje átmenet a két középkorról szóló könyv és az Alattunk az óceán közt, ami szintén nagyon jó.
No itt a link Folett új trilógiájának első részéről: http://www.libri.hu/konyv/a-titanok-bukasa.html
VálaszTörlésEz tök új könyv, és szeptember 28-án adják ki egyszerre, 14 országban. :)
Itt egy rövid hír róla: http://www.ken-follett.com/home/index.html
Az egy gésa emlékiratait nagyon szerettem. :) A vége számomra óriási fordulat volt, és örültem a pozitív befejezésnek. :)
Kedves Piroseper!
VálaszTörlésKöszi a linkeket!
Fel is tettem a könyvet a polcomra az Alexandránál. Nálunk 30-án jelenik meg, az kb azt jelenti, hogy karácsonyra lesz mit kérnem :-D
Jónak tűnik, igaz?
Nem is tudom, miért nem néztem már meg korábban, hogy írt-e valamit, mert nagyon termékeny szerző, és a World without end már elég régen (3 éve?) jelent meg. Kár, hogy csak 400 oldalas ez a könyv.
Ugye, milyen jó volt a Gésa, és filmen mennyire kevés. Én még könyvben nagyon kíváncsi vagyok a Hideghegyre, ami óriási kedvencem filmen, meg az Afrikai szeretőre, amit viszont filmen nem értettem. Mi a francért nem ment haza a csaj hamarabb? Remélem, könyvből kiderül. Gondolom, az érzelmei domináltak, csak filmen az nem jött át.
Ken Folett egy picit olyan számomra, mint LLL. Túl sokat olvastam tőlük – számomra eleget –, és valahogy nem mozgatnak meg mostanság. :/ De tuti eljön még a történelmi regények ideje. :)
VálaszTörlésA Hideghegyet sosem mertem megnézni filmen. :)
Meglepődtem, amikor megnyitottam az oldalt, de tök jó ez a zöldes váltás. Marad, vagy most próbálgatsz? (Ha látok valami zöldes hálót, nem fogom visszafogni magam :P)
Én talán azért nem unom Ken Follettot, mert úgy olvastam a könyveit, ahogy megjelentek, szóval szépen eloszlatva húsz évre már nem olyan unalmas. Egyébként 2-3 elmaradásom van, kémes könyvek (Teherán), amit félretettem, mert nekem is sok volt.
VálaszTörlésA Hideghegyet feltételnül nézd meg! Számomra az egy csodálatos szerelmes történet. Nem nyálas. Érdekes élményem fűződik hozzá. Három napon át videóztam. Első a Trója, végig öldösnek benne, második Az utolsó szamuráj, szintén rengeteg halállal. Ezek után betettem a videóba a Hideghegyet, aminek az elején egy brutális csatajelenet van. Hát, örülök, hogy nem kapcsoltam ki a videót azonnal. Meg is vettem videón, mert ez az a kategória, amiből saját kell. Azt hiszem, már kétszer volt a tévében, de mindig száműzve valahol éjjel tíz után, a sok gyilkolás miatt.
A designról még nem tudom, jó lesz-e,de meguntam a másikat. Szerinted, milyen ez? Valahogy a háttere nem tetszik, de a vízcseppes háttér se jó.